Tlačiť

02/2012

Februárový kød je morálny

Spoločnosť je rozdelená, v kurze sú extrémne myšlienky, ktoré sme už považovali za mŕtve. Tvorcovia začínajú vnímať nové úlohy divadla. Aj preto sa vo februárovom čísle stretnete s hrôzou vojny prostredníctvom pohľadu dospievajúcej tínedžerky, pohrabete sa v národnej minulosti a zistíte, že divadlo sa z dosiek snaží dostať medzi ľudí. Aby ste ale nezostali v úplnej depresii, prinášame aj tanec. Kvalitné elektro v Subclube vám síce náladu veľmi nezlepší, ale nádej strácať určite netreba.

číslo 2/11 ponúka:

ø rozhovor s dvojicou oceňovaných scénických výtvarníkov Jurajom Kuchárekom a Martinom Kotúčkom

ø recenzie inscenácií Mercedes Benz (SND), LEVY.ORLY.ĽUDIA.JARABICE (Tomáš Procházka) a dvojrecenziu inscenácií podľa Denníku Anny Frankovej (DJGT Zvolen a Nové divadlo)

ø analýzu festivalov Bratislava v pohybe a Nu Dance Fest

ø extra o aktivitách SND mimo javiska

ø report z prostredia krásneho slovenského divadla, z internej prehliadky Spišského Divadla v Spišskej Novej Vsi

ø zvyčajné rubriky, ktoré vás udržujú v tesnom kontakte s aktuálnym (nielen) divadelným dianím (ja a divadlo, na margo, tipy redakcie, konkrétne o...)

 

Nájdite si chvíľu a začítajte sa do aktuálneho kød-u. Možno nepodáva recept na ozdravenie sveta, prinajmenšom však poukazuje na to, že slovenské divadlo má ambíciu byť jedným z lekárov spoločnosti.


02/2012

Kontakt

Divadelný ústav
Jakubovo námeste 12
813 57 Bratislava
tel.: +421 (0)2/204 87 502, 503
fax: +421 (0)2/529 31 571
e-mail: kod@theatre.sk
facebook: www.facebook.com/casopiskod

 

Partner časopisu

Partner časopisu

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.