Tlačiť

01/2017

Prvý kød roku 2017 je dystopický!

Začiatok roka býva plný globálnych prognóz. V našom mesačníku to vieme, a preto sa hneď v januári vrháme do reflexie prorockých vízií. Orwell, Houellebecque i Weiss prehĺbia všeobjímajúcu depresiu. Ponúkame však aj protiliek. Okrem inscenácie Radošinského naivného divadla To nemá chybu ako pilulky šťastia zapôsobia aj entuziazmus balkánskeho režiséra Dina Mustafića a tvorivosť maďarských divadelníkov generácie Y, ktorí to s divadlom myslia naozaj vážne a veria, že môžu čosi zmeniť.

Okrem prognóz patrí január aj predsavzatiam. Napríklad viac tvoriť. Ak sa bojíte, že sa vám to nepodarí (ako to zväčša býva pri predsavzatí typu: viac športovať apod.), prečítajte si v kød-e aspoň záznam z olmypiády...

Číslo 1/11 obsahuje:

ø rozhovor s Dinom Mustafićom, divadelným pútnikom a oceňovaným režisérom, ktorý sa predstavil svojou tvorbou aj v SND

ø recenzie na inscenácie Zo života ľudstva (Činohra SND), Princípy newspeaku (Štúdio 12), Podvolenie (Divadlo Aréna), To nemá chybu (RND)

ø report z Divadelnej olympiády vo Vroclave

ø štúdiu o aktivite mladých divadelníkov v Maďarsku v rubrike zahraničie

ø a obvyklú hromadu rubrík, bez ktorých by váš rok nezačal tak, ako má (ja a divadlo, na margo, z archívu, tipy redakcie, jubileá, glosa, konkrétne o...)

Načnite rok s časopisom kød, pri zamýšľaní sa nad temnými víziami budúcnosti možno aspoň na chvíľu zabudnete na svoje vlastné problémy. Prajeme krásny rok 2017 a okrem zdravia aj šťastie a úspech vo všetkom, aj v tom na čo si nespomeniete.


01/2017

Kontakt

Divadelný ústav
Jakubovo námeste 12
813 57 Bratislava
tel.: +421 (0)2/204 87 502, 503
fax: +421 (0)2/529 31 571
e-mail: kod@theatre.sk
facebook: www.facebook.com/casopiskod

 

Partner časopisu

Partner časopisu

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.