Tlačiť

10/2016

Poslednou Shakespearovou hrou bola (vraj) Zimná rozprávka. Posledné tohtoročné číslo kød-u je aj zimné, aj o Shakespearovi a zhodou okolností je tiež ako jedna veľká rozprávka. Nekončí síce happyendom, ale má naozaj fantastický obsah! Zavedie vás do zákutí bytových divadiel a divadelných pivníc až na dosky najväčšieho slovenského javiska. Ako po búrke stroskotáte na brehoch Japonska, aby ste pod kvitnúcimi sakurami zakúsili Shakespearovho ducha trochu inak. Ponuka je lákavá, veľmajster vás čaká, teda aspoň v Ázii, keď sme ho už na Slovensku tak trochu obišli.

Číslo 10/10 prináša:

ø rozhovor s teatrológom, divadelným teoretikom a pedagógom Pavlom Drábkom, ktorý pôsobí na Univerzite v Hulle a dlhodobo sa venuje Shakespearovi a jeho prekladom

ø dvojrecenziu inscenácií Odvrátená strana mesiaca a Herečky (Divadlo GUnaGU), recenzie na Tajomné variácie (Divadlo vo  veži) a Faustovo prekliatie (Opera a Balet SND)

ø  historický exkurz do Shakespeara v japonskom divadle v T/H/K

ø  reportáže z festivalov Bábkarská Bystrica, ImPulsTanz a Pro-téza

ø vianočný komix od Eniaca

ø a všetko, bez čoho by vaše dlhé zimné večery boli krátke (ja a divadlo, extra, z archívu, kaleidoskop, tipy redakcie, jubileá, konkrétne o...)

December nemá byť hektický. Je to čas spomaliť, stíšiť sa, robiť veci, ktoré sa inokedy nedajú. Začítajte sa v týchto dňoch do kød-u. Možno vám prinesie potešenie z poznania a možno vás nakopne, aby ste známym pod stromček kúpili abonentku do divadla... Alebo nebodaj predplatné nášho časopisu?


10/2016

Kontakt

Divadelný ústav
Jakubovo námeste 12
813 57 Bratislava
tel.: +421 (0)2/204 87 502, 503
fax: +421 (0)2/529 31 571
e-mail: kod@theatre.sk
facebook: www.facebook.com/casopiskod

 

Partner časopisu

Partner časopisu

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.