Tlačiť

09/2016

Novembrový kød je cestovný!

 

Máte pocit, že odliv mozgov sa kultúry netýka? V novembrovom čísle vás presvedčíme o opaku. Naši ľudia dobývajú svet a majú prsty naozaj vo všetkom. Tancujú v Belgicku, hrajú v Čechách, režírujú v Poľsku, spievajú v Nemecku... To, že je to dané historicky, dokážeme v T/H/K, keď šokujúco odhalíme pôvod jedného z popredných dadaistov.

Expanzia sa nedá zastaviť a my v redakcii už tušíme, že raz celý umelecký svet bude patriť Slovákom. Zatiaľ teda pozorne sledujeme, kde sa najbližšie objaví nejaký ďalší slovenský divadelník.

 

Číslo 9/10 prináša:

ø rozhovor s tanečníkom a choreografom Milanom Tomášikom, ktorý študoval v Bruseli a zakotvil v Ľubľane, aby lietal po celom svete

ø recenzie inscenácií Lulu (Divadlo Aréna),  Na stáž! (NA PERÓNE), Sissi (Činohra SND)

ø T/H/K k storočnici hnutia dada – druhú časť o krátkom, no intenzívnom živote avantgardy

ø report z Divadelnej Nitry i Skupovej Plzne

ø extra o prezentácii slovenského tanca v Bruseli SLOV:motion

ø a dávku informácií z obvyklých rubrík, bez ktorých by kød nebol kød-om (ja a divadlo, z archívu, kaleidoskop, tipy redakcie, jubileá, konkrétne o...)

 

Zbaľte si kød a vycestujte s nami za našimi divadelníkmi do ďalekého zahraničia alebo aspoň za hranice bratislavského kraja. Ak budete z toľkého trmácania unavení, oddýchnite si pri domácich recenziách alebo pri spomienke na Václava Havla. Cestujte, spomínajte, no najmä čítajte!


09/2016

Kontakt

Divadelný ústav
Jakubovo námeste 12
813 57 Bratislava
tel.: +421 (0)2/204 87 502, 503
fax: +421 (0)2/529 31 571
e-mail: kod@theatre.sk
facebook: www.facebook.com/casopiskod

 

Partner časopisu

Partner časopisu

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.