Tlačiť

Matej Moško

Matej Moško (1988) vyštudoval v máji 2012 Vysokú školu múzických umení v odbore Teória a kritika divadelného umenia. Na umeleckú školu nastúpil po absolvovaní Gymnázia v Prešove. Venuje sa mimodivadelným performatívnym javom. Titul Magister umenia obhájil diplomovou prácou o divadelnosti a performatívnosti v historickom šerme.
V kritickej praxi ho najviac zaujímajú prepojenia divadelných inscenácií so širšími kultúrnymi kontextami. V projekte Monitoring divadiel na Slovensku publikuje od roku 2010. Okrem toho prispieval do niekoľkých festivalových žurnálov na Slovensku a v Českej republike. Kritiky a názory Mateja Moška možno nájsť aj v Študentskom SADe a v internetovom projekte Foyer k2, ktorý aj vedie. Okrem písanej kritiky sa venuje aj divadelným diskusiám. Spoluorganizoval a moderoval diskusie na festivaloch Istropolitana projekt 2010, 2012 a na Festivale Bratislavského bábkového divadla 2011. Od roku 2011 je členom občianskeho združenia MLOKi (mladí o kultúre inak).
V projekte Mliečne zuby uviedol v spolupráci so Zuzanou Galkovou a Michalom Lošonským dve inscenácie vlastných textov: Improvizácia na hrušky (2011) a Opičí štát (2012).


 

 

 

 

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.